کارگاه تخصصی مدل کسب و کار شرکت‌های خدمات انرژی برگزار شد

مدل کسب و کار

«پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان»، کارگاه تخصصی «مدل کسب و کار شرکت‌های خدمات انرژی و دانش‌بنیان در زمینه بهینه‌سازی انرژی ساختمان» را با تدریس دکتر متیو کندی، متخصص راهبرد و کسب‌وکارهای بین‌اللملی در زمینه انرژی و مشاور ارشد پروژه برگزار کرد.

«پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان»، کارگاه تخصصی «مدل کسب و کار شرکت‌های خدمات انرژی و دانش‌بنیان در زمینه بهینهسازی انرژی ساختمان» را با تدریس دکتر متیو کندی، متخصص راهبرد و کسب‌وکارهای بیناللملی در زمینه انرژی و مشاور ارشد پروژه برگزار کرد.

در افتتاحیه این کارگاه آموزشی دکتر علی وطنی مشاور معاون علمی ‌و‌ فناوری رییس جمهور و مجری ملی پروژه با تاکید بر جایگاه مهم ایران در تولید انرژی در جهان، وظیفه کشور ما را در حوزه بهینه‌سازی انرژی را کلیدی و اثرگذار ارزیابی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین کارگاه هایی امکان آشنایی با فضای کسب و کارهای انرژی را برای نسل جوان فراهم کرده و در نهایت منجر به کارآفرینی و توسعه اشتغال در این حوزه شود.

دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی، رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیز در افتتاحیه این کارگاه، با معرفی پلتفرم ثبت شرکت‌های دانش بنیان به آدرسhttp://daneshbonyan.isti.ir/  خدمات این معاونت را به شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها معرفی کرد.

در این کارگاه آموزشی یک روزه؛ متیو کندی، مشاور ارشد بینالمللی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، تجربیات برنامه ملی کشور ایرلند را به مخاطبان معرفی کرده و در خصوص روش رتبه‌بندی انرژی ساختمان‌ها، چگونگی ایجاد ساختار اجرایی ساختمان‌های انرژی صفر در ایرلند و تجربیات موفق مدل کسب و کار شرکت‌های خدمات انرژی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه سخنرانی کرد.

متیو کندی با ابراز خوشنودی از حضور فعال زنان در این کارگاه، استمرار برگزاری چنین آموزش‌هایی را به منظور ظرفیت‌سازی و توانمندسازی شرکت‌های خدمات انرژی و شرکت‌های نوپا، ضروری دانست.

مهدی شکوری، معاون پروژه با تاکید بر اهمیت نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در توسعه کسب و کارهای خدمات انرژی گفت: «در این کارگاه مدل رتبه‌بندی انرژی ساختمان‌ها در اتحادیه اروپا و همراه با مقایسه آن با مدل ملی کشورمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و توسعه بازار بهینه‌سازی انرژی و نقش شرکت‌های خدمات انرژی در آن و مدل پیشنهادی برای کشور، از دیگر مباحث این کارگاه آموزشی بود.»

وی گفت: « یکی از اهداف کلیدی کارگاه این بود که با مقایسه بین روند توسعه کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌های انرژی در اروپا با کشورمان، امکان شبکه‌سازی بین شرکت‌های خدمات انرژی، شرکت‌های نو پا و شتاب‌دهنده‌های فعال در این زمینه فراهم شود.»

همچنین در این کارگاه آموزشی نحوه ثبت نام برای مشارکت ساختمان‌های پایلوت و همکاری شرکت‌های مجری، ناظران و تامین‌کنندگان در طرح پایلوت جدید پروژه بهینهسازی انرژی و محیط زیست برای ساختمان‌های مسکونی و اداری-تجاری در سایت http://eeeb.ir  تشریح شد.

فایلهای این کارگاه آموزشی را در ادامه دریافت بفرمایید. 

کلمات کلیدی