نصب و راه‌اندازی بویلر چگالشی در ساختمان مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نصب و راه‌اندازی بویلر چگالشی در ساختمان مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به منظور اجرای مولفه‌ی دوم پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان و کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های منتخب، راهکار جایگزینی و نصب بویلر چگالشی با دیگ‌‏های موجود در ساختمان اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت.

در راستای اجرای پروژه‌های پایلوت بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان که توسط مجموعه EEEB با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و تسهیلات محیط زیست جهانی در حال انجام است، ساختمان مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری اجرای راهکار بویلر چگالشی که به عنوان یک راهکار اساسی بهینه‌سازی مصرف انرژی شناخته می­شود، انتخاب شده است.

این ساختمان متشکل از 12 طبقه و مجموع زیربنای آن حدود 19500 مترمربع است. طی بررسی­های صورت گرفته و ممیزی انرژی ساختمان توسط شرکت بهینه­سازان صنعت تأسیسات انجام شد راهکارهای مختلفی از جمله استفاده از بویلر چگالشی با راندمان بالا در ساختمان مذکور، شناسایی شد.

این ساختمان به منظور تأمین آب گرم مورد استفاده در سیستم گرمایش و آب گرم بهداشتی از بویلر و مدار بخار قدیمی و فرسوده استفاده می‌کرد که این سیستم با یک دستگاه بویلر چگالشی راندمان بالا و تمام اتوماتیک با فناوری روز دنیا جایگزین گردید. این موضوع علاوه بر افزایش چشمگیر بازدهی انرژی ساختمان، باعث کاهش ریسک ناشی از انفجار و سایر خطرات احتمالی استفاده از بویلر بخار قدیمی شد.

در این پروژه مجموع که با سرمایه­گذاری حداکثری پروژه بهینه­سازی انرژی و محیط­زیست در ساختمان و مشارکت مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با دانش و توان فنی شرکت بهینه­سازان صنعت تأسیسات به مرحله اجرا و بهره­برداری رسید، حدود 90 درصد از هزینه انرژی ساختمان کاهش یافت.

همچنین در تمام طبقات این ساختمان لامپ های ال ای دی جایگزین لامپ های فلورسنت قدیمی شده و باعث صرفه‌جویی 12 درصد در مصرف برق شده است.

تصاویر

نصب بویلر چگالشی در وزارت کار نصب بویلر چگالشی در وزارت کار نصب بویلر چگالشی در وزارت کار

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *