پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان با همکاری پژوهشگاه انرژی شریف برگزار می‌کند:

شهروندان تهرانی در کارگاه‌های آموزشی "مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان" شرکت می‌کنند

 کارگاه‌های

پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، کارگاه‌های آموزشی "مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان" را با حضور اساتید برجسته این حوزه، با همکاری پژوهشکده علوم و فن‌آوری انرژی دانشگاه شریف، برای شهروندان تهرانی، برگزار می‌کند. شرکت در این کارگاه‌های آموزشی نیم روزه برای تمامی شهروندان تهرانی رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، کارگاه‌های آموزشی "مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان" را با حضور اساتید برجسته این حوزه، با همکاری پژوهشکده علوم و فن‌آوری انرژی دانشگاه شریف، برای شهروندان تهرانی، برگزار می‌کند.

شرکت در این کارگاه‌های آموزشی نیم روزه برای تمامی شهروندان تهرانی رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

مهندس نسیم شکاری؛ مدیر ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی را آشنایی شهروندان تهرانی با مباحث بهینه سازی انرژی و همچنین آشنایی با مباحث جدید علمی در حوزه انرژی عنوان کرد.

در این کارگاه های آموزشی دکتر ریاحی، به تشریح قبوض گاز، روش های بدون هزینه بهینه سازی انرژی در ساختمان و تجهیزات بهینه‌سازی انرژی در ساختمان می‌پردازد. در ادامه مهندس زربخش، مدیر دفتر آموزش و اطلاع رسانی ساتبا، وضعیت مصرف انرژی، شدت مصرف انرژی، تشریح قبوض برق، راهکارهای اجرایی برای کاهش مصرف انرژی در تجهیزات الکتریکی را مطرح می‌کند.دکتر رهبر، استاد دانشگاه در رشته کامپیوتر و هوش مصنوعی، با معرفی فناوریهای هوش مصنوعی در مدیریت و کاهش مصرف انرژی در ساختمان و توضیح مباحث هوشمندسازی ساختمان و مدیریت وکاهش مصرف انرژی در ساختمان بحث خود را ارایه میکند و در ادامه به معرفی فناوری های اینترنت اشیاء و IT در کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌پردازد.

در این کارگاه آموزشی؛ دکتر احمدی، استاد دانشگاه در رشته مکانیک، مباحث تکنولوژی های جدید در ساختمان ها، تجهیزات هوشمند، ساختمان های انرژی صفر، سیستم های سرمایش مغناطیسی و مواد در ساختمان ها مانند ذخیره سازها و ... را تشریح می‌کنددر پایان دکتر جعفرکاظمی، استاد دانشگاه در رشته مکانیک، در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر مفهوم انرژی خورشیدی و تابش را توضیح داده و کاربرد انرژی خورشیدی در گرمایش ، تولید الکتریسیته و سرمایش را نیز برای مخاطبان تشریح می‌کند.

کارگاه آموزشی مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان در فرهنگسرای شفق، به آدرس خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی-خیابان 21 - بوستان شفق، در تاریخ دوشنبه 4 شهریور  1398 ساعت 1:30-16:30 برگزار می‌شود.

همچنین این برنامه، در فرهنگسرای ابن سینا به آدرس تهران ،شهرک قدس، خیابان ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا، روز شنبه 9 شهریور ساعت 9:30 تا 12:30 برگزار می‌شود.

این برنامه در آخرین مرحله، در فرهنگسرای ارسباران به آدرس شریعتی ، بالاتر از پل سیدخندان ، خیابان جلفا، روز چهارشنبه 13 شهریور ماه در ساعت 9:30 تا 12:30 برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی