ساختمان پایلوت با سیستم تولید برق خورشیدی

ساختمان با سیستم تولید برق خورشیدی

یکی از ساختمان‌های پایلوت پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB)، در آبان ماه به سیستم تولید برق خورشیدی مجهز شد.

در این راستا، سیستم تولید برق خورشیدی به ظرفیت ده کیلووات در ساختمان مسکونی با زیربنای 1350 مترمربع، واقع در منطقه اختیاریه شهر تهران اجرا شد. طراحی و شبیه‌سازی این سیستم متصل به شبکه، با استفاده از نرم افزار PVSYST و مراحل نصب و اجرای آن توسط کارشناسان فعال در این حوزه انجام شده است.

ساختار کلی سیستم فوتوولتائیک این ساختمان، متشکل از 24 پنل تک کریستالی از برند Longi Solar، با راندمان 20 درصد است که به صورت دو گروه موازی شامل 16 و 8 پنل خورشیدی سری هستند. اینورتر در نظر گرفته شده به منظور تبدیل جریانDC  به جریان AC، از برند SMA با ظرفیت 10 کیلووات است. طبق نتایج حاصل از شبیه‌سازی، پیش‌بینی می‌­شود این سیستم بیش از 18،000 کیلووات ساعت انرژی الکتریکی در سال تولید کند که نمودار تولید انرژی در ماه­‌های (میلادی) مختلف سال به صورت زیر است.

با در نظر گرفتن فروش انرژی الکتریکی به شبکه، مدت زمان بازگشت سرمایه برای این پروژه حدود 9 سال خواهد بود. همچنین اجرای این پروژه پس از 20 سال باعث کاهش 193 تن گاز دی اکسید کربن خواهد شد.

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *