آقای دکتر علی وطنی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت:

خانه های کم انرژی بر بهبود وضعیت معیشتی مردم تاثیرگذار هستند

بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه

آقای دکتر علی وطنی و مجری پروژه ملی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست به همراه نمایندگانی دیگر از سازمان ها و شرکت های مربوطه در آبان ماه 1400 از پروژه‌ ساخت خانه‌های کم انرژی در شهر جدید اندیشه استان تهران بازدید کردند.

این پروژه دارای 175 خانه کم انرژی با رده EC+ است که با همکاری شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در دست احداث است.

 آقای وطنی از پروژه به عنوان الگویی برای دیگر پروژه‌های حوزه ساختمان در کشور یاد کرد و افزود: این محموعه ساختمانی اولین پروژه ای در کشور است که مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی اجرا کرده است.

وی افزود که این پروژه از لحاظ علمی و تحصصی به خوبی مطالعه شده است و بسیار خوب اجرا شده است چرا که کلیه مصالح و تجهیزات استفاده شده در آن فن آورارنه بوده و بحث جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان کاملا لحاظ شده است.

آقای امامی، مدیر عامل هلدینگ گروه سرمایه گذاری مسکن، که در این بازدید نیز حاظر بودند ضمن اشاره به پیچیدگی های اجرای این طرح و چالش های دسترسی به مصالح مورد نیاز گفت: در حالی که این ساختمان ها از لحاظ کیفیت ساخت خوبی برخوردار هستند، و پیش بینی می شود که میزان مصرف انرژی آنها 40 درصد نسبت با سایر ساختمان ها کاهش داشته است.

وی همچنین برای اجرای چنین طرح هایی در کشور اعلام آمادگی کرد و گفت امید است که با کمک مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاونت محترم ریاست جمهوری گواهینامه لازم برای پیمانکاران، سازندگان و کارگرانی که در این حوزه فعالیت می کنند ارائه شود.

آقای وطنی ابراز امیدواری کرد که ساخت خانه های کم انرژی روزی در کشور به یک فرهنگ تبدیل شود چرا به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک خواهد کرد. آقای وطنی در ادامه گفت: "ان شاء الله پروژه هایی از این قبیل در کل کشور اجرایی و عملیاتی شوند و در کنار بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست، باعث اشتغال و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی انسانی کارگر می شود. امیدورایم بتوانیم برای کسانی که در این خصوص دوره های آموزشی برای اجرا و نصب چنین اقداماتی برگزار می کنند تسیهلاتی را نیز فراهم آوریم."

تصاویر

بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه بازدید مجری ملی پروژه EEEB از ساخت خانه های کم انرژی در اندیشه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *