تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌‌سازی انرژی در ساختمان‌‏های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجه

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌‌سازی انرژی در ساختمان‌‏های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجه

در راستای اجرای پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌های منتخب تهران، اجرای راهکارها در ساختمان‏‌های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجه در شهریورماه سال 1399 به اتمام رسید و این ساختمان‌ها وارد مرحله اندازه‌گیری و راستی آزمایی (M&V) شده‌اند.

این ساختمان­‌ها که به لحاظ موقعیت مکانی در مجموعه ساختمان­های سازمان برنامه و بودجه واقع شده‌اند به ترتیب دارای مساحتی در حدود 2591 و 1100 مترمربع هستند. اجرای راهکارهای بهینه‌سازی در ساختمان‌های مذکور علیرغم مشکلات به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت کلیه پروتکل ­های بهداشتی از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و در اواسط شهریور ماه به پایان رسید.

راهکارهایی که در این ساختمان­‌ها اجرا شده به این شرح است:

نصب سیستم کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش؛

نصب اینورتر بر روی فن‏های برج­های خنک کننده؛

نصب شیر بالانسینگ جریان بر روی رایزرها و اجرای مسیر بای پس؛

تعویض لامپ‌های موجود با لامپ‌های LED راندمان بالا؛

 

برآورد شده است با اجرای این راهکارها به طور مجموع به میزان 7920 مترمکعب گاز طبیعی و در حدود 83 مگاوات ساعت صرفه جویی انرژی سالانه محقق شود. همچنین در نتیجه این صرفه‌جویی، انتظار می­‌رود به میزان تقریبی 68 کیلوتن در سال از انتشار دی اکسید کربن جلوگیری شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌‌سازی انرژی در ساختمان‌‏های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجه تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌‌سازی انرژی در ساختمان‌‏های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجه تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌‌سازی انرژی در ساختمان‌‏های شماره 6 و 7 سازمان برنامه و بودجهبرنا

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *