تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران

در راستای اجرای پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌های منتخب تهران، اجرای راهکارها در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران در تیرماه سال 1399 به اتمام رسید و این ساختمان‌ها وارد مرحله اندازه‌گیری و راستی آزمایی (M&V) شدند.

این ساختمان­‌ها که به لحاظ موقعیت مکانی در مجموعه مدیریت شبکه برق ایران واقع شده‌اند به ترتیب دارای مساحتی در حدود 1700 و 6100  مترمربع هستند. اجرای راهکارهای بهینه‌سازی در ساختمان‌های مذکور علیرغم مشکلات به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت کلیه پروتکل ­های بهداشتی از اواسط فروردین ماه آغاز و در انتهای خرداد ماه به پایان رسید.

راهکارهایی که در این ساختمان­‌ها اجرا شده به این شرح است:

معاینه فنی موتورخانه و تنظیم مشعل؛

سیستم کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش؛

تعویض لامپ‌های موجود با لامپ‌های LED راندمان بالا؛

نصب سیستم ضد رسوب الکترومغناطیسی

برآورد شده است با اجرای این راهکارها به طور مجموع به میزان 35200 مترمکعب گاز طبیعی و در حدود 132/7 مگاوات ساعت صرفه جویی انرژی سالانه محقق شود. همچنین در نتیجه این صرفه‌جویی، انتظار می­‌رود به میزان تقریبی 135 کیلوتن در سال از انتشار دی اکسید کربن جلوگیری شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان های مخابرات و دیسپاچینگ مدیریت شبکه برق ایران

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *