تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه

در راستای اجرای پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌های منتخب تهران، اجرای راهکارها در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه در خرداد ماه سال 1399 به اتمام رسید و این ساختمان‌ وارد مرحله اندازه‌گیری و راستی آزمایی (M&V) شده است.

این ساختمان که به لحاظ موقعیت مکانی در مجموعه ساختمان­های سازمان برنامه و بودجه واقع شده‌اند دارای مساحتی در حدود 11409 مترمربع هستند. اجرای راهکارهای بهینه‌سازی در ساختمان مذکور علیرغم مشکلات به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت کلیه پروتکل ­های بهداشتی از اواسط فروردین ماه آغاز و در انتهای خرداد ماه به پایان رسید.

راهکارهایی که در این ساختمان اجرا شده به این شرح است:

نصب سیستم کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش؛

نصب اینورتر بر روی فن‏های برج­های خنک کننده؛

نصب شیر بالانسینگ جریان بر روی رایزرها و اجرای مسیر بای پس؛

تعویض لامپ‌های موجود با لامپ‌های LED راندمان بالا؛

برآورد شده است با اجرای این راهکارها به طور مجموع به میزان 31590 مترمکعب گاز طبیعی و در حدود 358 مگاوات ساعت صرفه جویی انرژی سالانه محقق شود. همچنین در نتیجه این صرفه‌جویی، انتظار می­‌رود به میزان تقریبی 405 کیلوتن در سال از انتشار دی اکسید کربن جلوگیری شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان شماره 1 سازمان برنامه و بودجه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *