تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای

در راستای اجرای پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌های منتخب شهر تهران، اجرای راهکارها در ساختمان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مهر ماه سال 1399 به اتمام رسید و این ساختمان‌ وارد مرحله اندازه‌گیری و راستی آزمایی (M&V) شده است.

این ساختمان که به لحاظ موقعیت مکانی تقریبا در مرکز شهر تهران قرار دارد، دارای مساحتی در حدود 9600 مترمربع است. اجرای راهکارهای بهینه‌سازی در ساختمان مذکور علیرغم مشکلات به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت کلیه پروتکل‌­های بهداشتی از اواسط خرداد ماه آغاز و در اواسط مهر ماه به پایان رسید.

راهکارهایی که در این ساختمان اجرا شده به این شرح است:

  • نصب سیستم کنترل هوشمند گرمایشی و  پایش برخط؛
  • نصب سیستم کنترل هوشمند سرمایشی به همراه پمپ‌­های آن؛
  • پایش برخط سامانه‌­های کنترل هوشمند؛
  • جداسازی سامانه‌­های گرمایشی و سرمایشی برای فضاهای با کاربری دائم.

برآورد شده است با اجرای این راهکارها به طور مجموع به میزان 86240 مترمکعب گاز طبیعی و 130 مگاوات ساعت صرفه‌­جویی برق به صورت سالانه محقق شود همچنین، در نتیجه این صرفه‌جویی، انتظار می­‌رود به میزان تقریبی 194 تن در سال از انتشار دی اکسید کربن جلوگیری شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *