تحویل موقت اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف

اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف

یکی از اهداف پروژه بین‌المللی بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، اجرای راهکارهای صرفه‌جویی انرژی در ساختمان‌های عمومی پایلوت و منتخب شهر تهران است. در این راستا، اجرای راهکارهای منتخب در ساختمان پایلوت دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف در پایان اسفندماه 1398 انجام شد.

ممیزی انرژی به روش درجه سرمایه‌گذاری و اجرای راهکارهای مناسب برای بهینه‌سازی انرژی شامل کنترل هوشمند و پایش مستمر موتورخانه گرمایشی، کنترل هوشمند اینورتری و پایش مستمر پمپ‌های فن‌کوئل­‌ها، فن­‌ها و پمپ­‌های برج خنک‌کن چیلر و کنترل هوشمند و پایش مستمر پایانه‌­­های حرارتی فن‌کوئل‌­ها و هواسازها به صورت وایرلس می‌شود.

علاوه بر موارد اشاره شده، از دیگر فعالیت‌های پروژه در این ساختمان می‌توان به رسوب‌زدایی، عایق‌کاری و اصلاح سیستم لوله‌کشی مبدل‌های حرارتی آب گرم بهداشتی اشاره کرد.

با اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان دست‌آوردهایی چون کاهش مصرف انرژی و آب در ساختمان؛ کاهش انتشار آلاینده‌های محیط­ زیستی و گازهای گلخانه‌­ای؛ کاهش استهلاک تجهیزات و تسهیل در کنترل شرایط رفاهی ساختمان و ارایه خدمات مورد انتظار است.

همچنین میزان صرفه‌جویی و کاهش انتشار سالانه در این ساختمان به ترتیب 65,210 متر مکعب گاز، 103,787 کیلووات ساعت برق و 209.6 تن گاز دی اکسید کربن است که شرح آن در جدول زیر آمده است:

برآورد میزان صرفه جویی انرژی و کاهش انتشار گاز CO2 در ساختمان دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف

شرح

گاز

واحد

برق

واحد

میزان صرفه جویی سالانه

65,210

مترمکعب

103,787

kWh

مصرف سالانه کل  قبل از اجرای راهکار

202,954

مترمکعب

435,317

kWh

درصد صرفه جویی

32.1%

درصد

23.8%

درصد

میزان کاهش سالانه انتشار دی اکسید کربن (تن)

136.9

تن

72.7

تن

هزینه صرفه جویی

195,628,607

ریال

259,467,500

ریال

 

کلمات کلیدی

تصاویر

اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *