تحویل اینفوگرافی های پروژه به سازمان نظام مهندسی

تحویل اینفوگرافی های پروژه به سازمان نظام مهندسی

در راستای آموزش و افزایش آگاهی در حوزه طراحی و ساخت برای جامعه مهندسین کشور، پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) اقدام به تهیه، طراحی و چاپ 5200 اینفوگرافی با موضوعات راهکارهای صرفه جویی انرژی در ساختمان نمود و آنها را جهت توزیع در اختیار شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی قرارداد.

اینفوگرافی های تولیدی در آبان ماه 1400 با حضور آقای دکتر علی وطنی، مجری ملی پروژه، آقای مهندس خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور وآقای دکتر شکرچی زاده ریس مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی به نمایندگی از این سه مجموعه تحویل سازمان نظام مهندسی کشور شد.

این اینفوگرافی ها دربرگیرنده موضوعاتی همچون آشنایی با روش های مختلف طراحی مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، روش های اجرای عایق حرارتی دیوارها، کف و بام ساختمان، عایق بندی لوله ها، راهکارهای کم هزینه و بی هزینه مدیریت مصرف انرژی در ساختمان و غیره بوده که به همت آقای مهندس عادل محقق، کارشناس انرژی و کدهای ساختمانی پروژه EEEB و با همکاری شرکت محتواک طراحی و تهیه گردیده است. این اینفوگرافی ها جهت افزایش آگاهی جامعه مهندسین کشور در نظر گرفته شده اند که در قالب 13 موضوع مربوط به بهینه‌سازی مصرف انرژی و به تعداد 5200 عدد به شکل پوسترهای A2 تحویل داده شده اند.

در ابتدای جلسه آقای مهندس محقق اقدام به ارائه گزارشی از همکاری های صورت گرفته در تهیه سامانه پایش اطلاعات انرژی در ساختمان و همچنین بحث آموزش جامعه مهندسین کشور در پنج استان کم برخوردار که با همکاری مرکز تحقیقات و سازمان نظام مهندسی کشور برگزار شده است نمودند. و در ادامه آقایان دکتر کاری و مهندس شیخ انصاری بر لزوم حمایت سازمان نظام مهندسی از همکاری در پیشبرد اهداف راه اندازی سامانه پایش انرژی در ساختمان پرداختند.

آقای مهندس طاهری، رییس کمیسیون انرژی صحبت هایی در خصوص همکاری های صورت گرفته و لزوم تدام این دوره ها برای سایر استانها پرداختند.

آقای دکتر شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اشاره به دو بحران اصلی در حوزه ساختمان  یعنی زلزله و انرژی اشاره کرد و گفت: مصرف بی رویه انرژی در ساختمان به لحاظ عدم رویت عینی آن توسط جامعه می تواند آثار مخرب و اسفباری را برای کشور رقم بزند. وی همچنان بر لزوم همکاری بیشتر در این خصوص بین ذینفعان تصمیم گیرنده تاکید کرد.

آقای دکتر وطنی نیز اذعان داشت که سازمان نظام مهندسی با داشتن خیل عظیمی از نیرو های آموزش دیده و مجرب باید اقدامی اساسی در راستای ارتقای ساخت و کیفیت ساختمان سازی با رویکرد کاهش مصرف انرژی داشته باشد و آموزش نیروهای جوان و خبره می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

در پایان آقای مهندس خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، تداوم آموزش در حوزه بهینه سازی ساختمان را برای نظام مهندسی ضروری دانست و مقرر فرمود تا دوره های آموزشی مربوط به استان های کم برخوار در سایر استانها ادامه داشته باشد. همچنین ایشان به حمایت سازمان نظام مهندسی از سامانه تحلیلی مستقر در مرکز تحقیقات اشاره داشت و در خصوص همکاری بیشتر برای برداشتن گام های عملیاتی در حوزه ساختمانهای نو و جدید الاحداث قول همکاری داد.

تصاویر

تحویل اینفوگرافی های پروژه به سازمان نظام مهندسی تحویل اینفوگرافی های پروژه به سازمان نظام مهندسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *