تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای - تحویل موقت تجهیزات بهینه سازی انرژی به مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی

تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای - تحویل موقت تجهیزات بهینه سازی انرژی به مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی

پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان به منظور ظرفیت سازی و آموزش های تخصصی در این حوزه، بخش اول تجهیزات بهینه‌ سازی انرژی ساختمان را به طور موقت تحویل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید سهی داد.

در راستای اجرای مولفه سوم پروژه «بهینه ­سازی انرژی و محیط ­زیست در ساختمان» به منظور ظرفیت­ سازی و آموزش­های تخصصی این حوزه، و همچنین طبق تفاهم‌نامه امضا شده با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مبتنی بر فرهنگ سازی و توانمندسازی منابع انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه­ های بهینه سازی انرژی در ساختمان، تیم پروژه به میزبانی مدیریت مرکز آموزش فنی و حرفه­‌ای شهید سهی و همکاران ایشان، بخش اول تجهیزات بهینه‌­سازی انرژی ساختمان را از مجری و تامین‌کننده تجهیزات، شرکت پیشران انرژی دریافت و به­ طور امانی و موقت تحویل آن مرکز داد.

این تجهیزات در برگزاری دوره آموزشی مبتنی بر استاندارد شایستگی «استاندارد آموزش شایستگی بهره برداری و نگهداری تاسیسات و تجهیزات در ساختمان با رویکرد مدیریت مصرف انرژی» که طی همکاری پروژه، سازمان فنی ‌و حرفه‌­ای و انجمن شرکت‌­های خدمات انرژی تدوین شده است مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اولین دوره برای مربیان (ToT) از مهرماه 1400 برگزار خواهد شد تا پس از آن، توسط مربیان آموزش دیده برای فراگیران و متقاضیان آن سازمان برگزار شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید سهی حسین حلیمی هدف از تجهیز این مرکز را به تجهیزات مربوط به بهینه‌سازی انرژی، تربیت و آموزش‌های مهارتی کارورزان هم‌راستا با نیازهای بهینه سازی انرژی درساختمان برشمرد و افزود: در کنار تجهیز مرکز شهید سهی، اولین دوره در حوزه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان برای مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران توسط  پروژه EEEB برگزار خواهد شد تا آنان نیز متعاقبا نسبت به آموزش کارورزان در این حوزه به منظور تربیت نیروی انسانی لازم برای شرکت های خدمات انرژی حوزه ساختمان  اقدام نمایند. حلیمی همچنین به ارزش این همکاری و ماندگار بودن چنین فعالیت‌هایی اشاره کرد و ابراز امیداوری کرد که تعداد زیادی نیروی مجرب از این دوره های آموزشی وارد بازار کار شوند.  

نماینده شرکت مجری نیز این همکاری را در راستای پاسخ به نیاز شرکت های خدمات انرژی و نبود نیروی انسانی مجرب و کارآزموده در حوزه بهینه سازی انرژی در ساختمان ذکر کرد و  در خصوص تهیه و ارایه دستور العمل های بهره برداری و آموزش های کاربردی مربوطه، با همکاری مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای توضیحاتی ارایه داد.

نسیم شکاری، مدیر ملی پروژه گفت: بسیار مهم است که فعالیت‌های این بخش که به صورت نمونه در یکی از مراکز فنی و حرفه‌­ای اجرا می‌شود بستری برای گسترش آن در مراکز دیگر کشور باشد و کاستی­ های آموزشی به ویژه آموزش­‌های مهارتی در حوزه بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان را مرتفع نماید.  

وی ضمن تشکر از تلاش‌ها و همکاری­ های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز شهید سهی و همچنین شرکت مجری بر لزوم مستندسازی آموزش بهره‌برداری و نحوه کار با این تجهیزات به عنوان یک محتوای استاندارد درسی و به منظور حفظ پایداری آموزش تاکید کرد. نسیم شکاری همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک این پروژه از سطح استان تهران پا فراتر نهاده و به یک پروژه ملی تبدیل شود.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *