بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان برگزار می‌شود

بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان برگزار می‌شود

بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان با همکاری پروژه بهینه¬‌سازی انرژی و محیط¬زیست در ساختمان (EEEB)و مرکز نوآوری و فناوری آب، محیط‌ زیست و انرژی (آما) در زمینه‌های توانمندسازی در حوزه کسب و کار؛ تیم‌سازی و کار تیمی؛ مشاوره و مانتورینگ تخصصی؛ توسعه طرح کسب و کار جامع؛ سرمایه‌گذاری بر روی تیم‌های برتر و مفاهیم کاربردی انرژی در ساختمان برگزار می‌شود.

هدف اساسی برگزاری بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان که نهم مرداد تا سوم مهر 1399 طی ده روز برگزار می‌شود، پیوند دادن افراد با تخصص‌های کاربردی در کنار آموزش مهارت‌های نرم و سخت کسب‌وکار و نیز مشاوره و منتورینگ است تا افراد علاقه‌مند به حوزه‌های مربوطه بتوانند کسب‌وکار خود را ایجاد کرده و در ادامه با حمایت‌های مرکز آما و پروژه EEEB آن را توسعه دهند.

مخاطبان بوت‏ کمپ تخصصی انرژی در ساختمان چه کسانی هستند؟

•         دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان به این حوزه؛

•         افرادی که خواهان ایجاد و یا توسعه کسب‌وکار در حوزه‌های مربوطه هستند؛

•         تیم‌ها، استارت‌آپ‌ها یا شرکت‌های نوپا که نیاز به آموزش‌های کاربردی برای کسب‌وکار خود دارند تا بتوانند طرح خود را تا حد مطلوبی با حضور مربیان مختلف تکمیل کنند؛

 

در این بوت‏کمپ تخصصی بیش از 56 ساعت آموزش فنی، تخصصی و کسب‌وکاری و همچنین 12 ساعت مشاوره و منتورینگ ترکیب حضوری و غیرحضوری در نظر گرفته‌شده است. بنابراین ارزش کلی این بوت کمپ برای شرکت‏کنندگان در حدود 23.200.000 ریال تخمین زده می‏‌شود. اما با اسپارینگ مرکز آما و پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) به قیمت اولیه ثبت نام برابر 4.640.000 ریال کاهش یافته است، که با لحاظ کردن 50 درصد تخفیف ثبت‏ نام زود هنگام قیمت بلیط به .2.320.000 ریال و 60 درصد تخفیف ویژه دانشجویان قیمت بلیط به  928000 ریال کاهش می‌یابد.

برای ثبت نام به این لینک مراجعه کنید

https://evnd.co/kNsEv

کد تخفیف 50 درصدی ویژه مخاطبان آما و EEEB:
EB-ama-bootcamp  

برنامه زمان‌بندی آموزش بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان

این بوت‏ کمپ تخصصی در 9 هفته و در 3 فاز برگزار خواهد شد.

در فاز اول، آموزش‌های پایه کسب‌وکار و اصول و مفاهیم انرژی در ساختمان طی 4 هفته ارائه می‌شود.

فاز دوم این بوت‏کمپ تخصصی به‌صورت حضوری خواهد بود و طی یک هفته افراد علاوه بر انتخاب یک موضوع برای توسعه کسب و کار و تیم‌سازی و تکمیل تیم خود، در کارگاه‌های حضوری تعاملات تیمی و همچنین کارگاه‌های فنی و تخصصی مرتبط هم شرکت می‌کنند و با محصولات حوزه انرژی در ساختمان از نزدیک آشنا می‌شوند.

فاز سوم هم به‌صورت مجازی خواهد بوده و آموزش‌های تکمیلی کسب‌وکار و همچنین آموزش‌های کاربردی تخصصی برحسب نیاز‏، مشاوره و منتورینگ فنی و کسب‌وکاری غیرحضوری هم ارائه خواهد شد. در هفته نهم هم پس از داوری، طرح‌های ارائه‌شده تیم‌ها هم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

سرفصل‌های آموزشی فاز اول بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان

آموزش‌های پایه کسب و کار

آموزش‏های ویدئویی ایده و تفکر خلاق،MVP و اعتبارسنجی، شخصیت شناسی، طراحی و راه اندازی استارتاپ؛
کارگاه شناخت مسئله و طراحی ارزش پیشنهادی؛
کارگاه بخش ‏بندی مشتریان، کانال‏های ارتباطی و تحلیل رقبا؛ 
کارگاه استراتژی و مزیت رقابتی؛
کارگاه مدل‏های درآمدی و ساختار هزینه‏ ها؛

آموزش مفاهیم تخصصی انرژی در ساختمان

مدلسازی و شبیه‌سازی مصارف انرژی ساختمان در نرم افزار DesignBuilder؛

اندازه‌‏گیری و صحت‌سنجی (M&V) داده‏‌های انرژی؛

تحلیل فنی و اقتصادی راهکارهای صرفه‌جویی انرژی در ساختمان در نرم افزارهای COMFAR و RETSCREEN؛

تحلیل کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر و سیستم‏‌های هایبریدی و ذخیره‏‌سازی انرژی در ساختمان در نرم‌‏افزار HOMER

برنامه آموزشی فاز دوم بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان

هفته پنجم بوت‏ کمپ تخصصی به‌ صورت حضوری خواهد بود. هدف این است که افراد شرکت‌کننده طی این هفته بتوانند پس از انتخاب یک موضوع برای توسعه کسب و کار، تیم خود را تکمیل کنند و از کارگاه تعاملات تیمی هم که در این هفته برگزار می‌شود بهره‌مند شوند. امکان تیم‌سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم‌ها برای برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، گرافیست‌ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه‌های شبکه‌سازی مقدور است.

کارگاه‌ها (Workshops):

کارگاه‌های تعاملات تیمی طی 3 روز انتهایی هفته در اختیار شرکت‌کنندگان بوت‏کمپ تخصصی قرار می‌گیرد. همچنین از کارگاه‌های فنی حضوری و آشنایی با محصولات حوزه انرژی در ساختمان هم بهره‌مند خواهند شد.

ملاقات سریع (Fast Meeting):

در طول سه روز، هر یک از افراد یک‌بار در مقابل سایر شرکت‌کنندگان قرارگرفته و در مورد ایده‌ها و توانمندی‌هایشان با یکدیگر گفتگو می‌کنند. در هر گفتگو، هر نفر در یک مدت ‌زمان مشخص در مقابل دیگر شرکت‌کنندگان و یا تیم‌هایی که هنوز تکمیل نیستند قرار می‌گیرد. این قسمت از برنامه فرصتی ایده‌آل برای پیدا کردن هم‌تیمی‌های توانمند و ایده‌ای متفاوت برای تشکیل تیم است. این ملاقات‌ها هم می‌تواند منجر به تیم‌سازی شود و یا اینکه می‌تواند منجر به تکمیل تیم‌های موجود شود.

منتورینگ (Mentoring):

در این بخش متخصصان و صاحب‌نظران در حوزه‌های انرژی در ساختمان در جمع تیم‌ها حضور می‌یابند، تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ می‌دهند.

سرفصل‌های آموزشی فاز سوم بوت کمپ تخصصی انرژی در ساختمان

آموزش‌های فنی و کسب و کاری تکمیلی

آموزش جامع توسعه طرح کسب و کار، کارگاه ارایه موثر؛
آموزش فنی تخصصی متناسب با نیازهر تیم.

مشاوره و منتورینگ فنی و کسب وکاری

ارائه مشاوره فنی و تخصصی متناسب با نیاز هر تیم؛

ارائه مشاوره تخصصی روی طرح کسب و کار

تیم‌های برتر بوت کمپ با انعقاد قرارداد شتابدهی مرکز نوآوری آما، موفق به اخذ سرمایه پیش بذری (preseed) شده و می‌توانند محصول خود را تجاری کنند.

 

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *