برگزاری دوره تربیت مدرسان نرم افزارهای شبیه‌سازی انرژی در ساختمان

برگزاری دوره تربیت مدرسان نرم افزارهای شبیه‌سازی انرژی در ساختمان

پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) با همکاری مرکز تحقیقات راه، و مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی کل کشور اقدام به برگزاری دوره تربیت مدرسان (ToT) نرم افزارهای شبیه‌سازی انرژی در ساختمان در کشور کرده است.

در این دوره به موضوعاتی همچون اصول اساسی شبیه‌سازی در نرم افزارهای تحلیل حرارتی، معرفی نرم افزار انرژی پلاس، معرفی پارامترهای شبیه‌سازی، سایه‌اندازها و شبیه‌سازی تجهیزات و تاسیسات برقی و مکانیکی و غیره پرداخته شد.

هدف از این دوره آشنایی جامعه مدرسان انرژی با نرم افزارهای شبیه سازی انرژی در ساختمان است و امید است که با این کار گام مهمی در  طراحی بهینه‌ ساختمان مطابق با اصول فنی و حرفه‌ای مرتبط با طراحی ساختمان‌های کم انرژی و بسیار کم انرژی برداشته شود.

آقای دکتر کاری، مدیر بخش انرژی مرکز تحقیقات راه، و مسکن و شهرسازی می گوید که این دوره تربیت مدرسین نرم افزارهای شبیه سازی انرژی در ساختمان از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که در این خصوص در کشور یک خلاء و جود دارد که باید پر شود. وی تاکید کرد که مهندسانی که از این نرم افزار ها استفاده می کنند باید آشنایی و درک لازم را برای استفاده درست از این نرم افزارها داشته باشند و مطابق ویرایش جدید مبحث 19 مقررات ملی ساختمان بتوانند شبیه سازی را انجام دهند.

این دوره شامل دو بخش آفلاین و آنلاین بوده که بخش اول آن در شهریور 1399 برگزار شد. پس از اتمام فاز اول، افراد منتخب پس از قبولی در آزمون عملی در سه گروه دسته‌بندی شده و دوره های آنلاین را سپری کردند که تمامی این دوره ها تا مهرماه 1400 پایان یافتند. در مجموع، مدت زمان آموزش این دوره ها 60 ساعت بوده و حدود 70 نفر از جامعه مدرسان حوزه انرژی در کشور این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *