برگزاری دوره برآورد منافع ناشی از طرح های بهینه‌سازی انرژی در کشور

برگزاری دوره برآورد منافع ناشی از طرح های بهینه‌سازی انرژی در کشور

پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان (EEEB) وبینار رایگان دوره آموزشی برآورد منافع ناشی از طرح های بهینه‌سازی انرژی در کشور را در روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ 29 و 30 شهریوره ماه 1400 به صورت عمومی برگزار کرد.

هدف از برگزاری این دوره روش شناسی ارزیابی منافع چندگانه بهینه سازی انرژی، پرکاربردترین منافع چندگانه، تجربیات بین المللی در این حوزه، روش‌های ارزیابی منتخب، ارزیابی دستاوردهای پروژه بر اساس شاخص‌های کلیدی عملکرد و معرفی ابزار محاسباتی طراحی شده همراه با ارائه نمونه های مطالعاتی بود که توسط آقایان مهدی شکوری معاون مدیر ملی پروژه و محمد کیوانفر کارشناس ملی بازار در 6 ساعت برگزار شد.

در این دوره تلاش شد که با ارائه آمارهای به دست آمده از پروژه‌های پایلوت، در ابتدا روش شناسی برآورد منافع ناشی از طرح‌های بهینه‌سازی انرژی نشان داده شده و با ارائه داده های واقعی، محاسبه منافع چندگانه در اقدامات بهینه‌سازی انرژی به نمایش گذاشته شود. منظور از منافع چندگانه همان منافع مرتبط با اقتصاد، جامعه و محیط‌زیست می باشد. این دوره که در راستای اهداف تعریف شده در مولفه سوم پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان برنامه‌ریزی و برگزار شد در گام اول سبب افزایش آگاهی در خصوص منافع چندگانه بهینه‌سازی انرژی را به دنبال داشت و در گام دوم به عنوان یکی از آموزش‌های تخصصی در حوزه بهینه‌سازی انرژی ارائه شد که باعث پیدایش نگاه جدیدی به این مبحث گردید.

مخاطبان این دوره افراد علاقه‌مند به مبحث بهینه‌سازی انرژی به ویژه دانشجویان و کارشناسان فعال در حوزه انرژی و کارکنان شرکت های خدمات انرژی هستند که بیش از 30 شرکت کننده در این دوره حضور داشتند. در انتهای روز دوم و پس از جلسه پرسش و پاسخ، شرکت کنندگان این وبینار را بسیار مفید ارزیابی کرده و خواستار ادامه دار بودن چنین مباحثی شدند.

فایل های مربوط به دوره از لینک‌های زیر قابل دانلود هستند.

https://www.aparat.com/v/QUtqp/

https://www.aparat.com/v/71gID/

فایل ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *