برای 113 دیگ، سیستم کنترل هوشمند گرمایشی نصب شده است

113 دیگ در 38 بلوک آپارتمانی مجموعه مسکونی پردیسان نصب شد

در راستای اجرای پروژه‌های پایلوت بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان که توسط مجموعه EEEB با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و تسهیلات محیط زیست جهانی در حال انجام است، مجموعه مسکونی پردیسان به عنوان یکی از مجموعه ساختمان‌های پایلوت جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری اجرای راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی انتخاب شد.

این مجتمع مسکونی متشکل از 38 بلوک آپارتمانی مجموعا به مساحت 136،800 متر مربع بوده که هر بلوک آن مجهز به موتورخانه گرمایشی است. طی بررسی­‌های صورت گرفته توسط شرکت مهندسی آسیاوات به عنوان مجری پروژه، سه راهکار نصب سیستم کنترل هوشمند گرمایش، عایقکاری لوله­‌ها، دیگ­‌ها و منابع آب گرم مصرفی و نصب رسوب زدای الکترومغناطیس به عنوان راهکارهای منتخب با دوره بازگشت سرمایه مناسب انتخاب شد. در این موتورخانه­‌ها مجموعا بیش از 113 عدد دیگ مجهز به سیستم کنترل هوشمند گرمایشی شده و حدود 7000 مترمربع عایق‏کاری لوله‏‌های سیستم گرمایش و نصب 38 دستگاه رسوب‏‌زدای الکترومغناطیس انجام شده است.

اجرای راهکارهای بهینه‌سازی فوق از مرداد 1399 در کلیه موتورخانه‌­ها آغاز و طی 4 ماه به پایان رسید که مطابق بررسی‌های صورت گرفته، منجر به کاهش حدود 8/13% در مصرف گاز این مجموعه صرفا در بازه 4 ماهه فصل سرد سال شده است که برآورد می‌‏شود میزان صرفه‌جویی سالانه حدود 20% حاصل شود. اجرای این راهکارها در مجتمع مسکونی پردیسان، علاوه بر کاهش مصرف انرژی، توانسته عمر تجهیزات موجود را افزایش داده و ارزش دارایی­‌های این مجتمع را حفظ کند.

 

در این ویدیو بیننده ثمره کار این طرح باشید:

https://aparat.com/v/ZkLWB

کلمات کلیدی

تصاویر

113 دیگ در 38 بلوک آپارتمانی مجموعه مسکونی پردیسان نصب شد 113 دیگ در 38 بلوک آپارتمانی مجموعه مسکونی پردیسان نصب شد

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *