بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه

بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه

به منظور نظارت بر فعالیت ساخت و پیشرفت واحدهای کم انرژی، تیم پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) به همراه نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در مهرماه 1400 از این پروژه بازدید کردند.

این پروژه که در حال حاضر با مشارکت شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در دست احداث است شامل 175 واحد مسکونی با رده انرژی EC+ است که در آن استانداردهای بهینه مصرف انرژی در ساختمان‌ و مقررات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان رعایت شده است.

اطلاعات و نقشه های این واحدها در سامانه ملی پایش اطلاعات مصرف انرژی واقع در ساختمان مرکز تحقیقات بارگذاری شده تا رده‌بندی انرژی برای آنها تعیین شود و با نظارت دوره ساخت صورت گرفته توسط این مرکز، نتایج طراحی و اجرای این ساختمان ها و اطلاعات آنها نیز -  در زمان بهره‌برداری - مجددا بر روی سامانه بارگذاری شده تا مورد ارزیابی قرار بگیرند و از لحاظ مصرف انرژی پایش شوند.

آقای مهندس عادل محقق، کارشناس ملی پروژه EEEB می گوید: این پروژه از این جهت خاص منحصر به فرد است چرا که سعی شده در آن برخی از شرکتهای دانش بنیان را، که در سالهای اخیر برای ورود به بازار ساخت مسکن کم انرژی با مشکلات زیادی مواجه بودند، شناسایی کرده و از ظرفیت های آنها در حوزه های مختلف تامین مصالح استفاده شود.

استفاده از فناوری های نوین، عایق کاری مناسب بر اساس المانهای مختلف ساختمان، دیوارهای سوپر پنل و استفاده از شیششه های کم گسیل در نماهای خارجی از جمله اقداماتی است که برای بهبود مصرف انرژی در این پروژه انجام شده است.

طبق گفته آقای مهندس فیروزفر، سرپرست کارگاه پروژه بنفشه، پیشرفت فیزیکی پروژه در حال حاضر بیش از 83 درصد است و پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه 1400 به بیش از 97 درصد برسد.

تصاویر

بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه بازدید از پیشرفت ساخت واحدهای شهر جدید اندیشه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *