افتتاح کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی تهران

افتتاح کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی تهران

آقای دکتر علی وطنی مجری ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان و مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی واقع در مرکز فنی وحرفه ای شماره 2 تهران (شهید سهی) که توسط این پروژه تجهیز شده بود را در آبان ماه 1400 افتتاح کرد.

در این افتتاحیه آقای عرفان منش، مدیر کل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان فنی و حرفه ای، آقای جمشیدی، معاون اداری و پشتیبانی، آقای قاسمی معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی، آقای حلیمی، مدیریت مجموعه سهی و نمایندگانی از شرکت های مبتکران و پیشران انرژی که در خریداری و نصب تجهیزات کارگاه نفش فعالی ایفا کردند نیز حضور داشتند.

در این مراسم آقای وطنی ضمن تشکر از برنامه عمران ملل متحد (UNDP) در همکاری برای فراهم کردن تجهیزات، گفت: سازمان فنی و حرفه ای رسالت بزرگی بر دوش دارد و باید در حسن استفاده و نگهداری از این سرمایه ملی (تجهیزات) کوشا باشد. آقای وطنی خاطرنشان کرد سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان نقش مکملی برای دانشگاه ها محسوب می شود چرا که فارغ التحصیلان دانشگاهی از تجربه کافی برای استفاده از تجهیزات برخوردار نیستند.

وی همچنین بر اهمیت به روز نگه داشتن مربیان و مدرسین فنی  وحرفه ای تاکید کرد و اعزام آنها برای دوره های بین المللی و یا دعوت از مربیان به کشور برای برگزاری دوره ها و اعطای گواهی نامه ضروری دانست. ایشان همچان بر اهمیت تدوام همکاری ها بین دانشگاهها و مراکز فنی و حرفه ای تاکید کرد و کاهش در مصرف انرژی در کشور را امری حیاتی خواند.

در ادامه نیز آقای عرفان منش، به نقش سازمان فنی و حرفه ای در آموزش گروه هدف متعددی از کارجویان در بیش از 670 مرکز دولتی و 11 هزار آموزشگاه آزاد در سراسر کشور اشاره کرد. او گفت: طبق آخرین آمار ارائه شده، بیش از 30 درصد از فارغ التعلیمان این مراکز موفق به اشتغال یا راه اندازی کسب و کار شده اند در حالی که آموزش ها به طور میانگین تنها 250 ساعت یا 3 ماه بوده است.

 وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مربیان بتوانند حداکثر استفاده از امکانات را در جهت توسعه مدیریت مصرف انرژی را دشته باشند و با دریافت مهارتهای تکمیلی بتوانند بحث فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی را در کشور گسترش دهند.

تصاویر

افتتاح کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی تهران افتتاح کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی تهران افتتاح کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز فنی و حرفه ای شهید سهی تهران

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *