با همکاری مشترک پروژه بهینه‌سازی و سازمان ملی استاندارد

آخرین دوره از سلسله دوره های آموزشی آشنایی با مباحث مربوط به برچسب معیار مصرف انرژی در ساختمان برگزار شد.

آخرین دوره از سلسله دوره های آموزشی آشنایی با مباحث مربوط به برچسب معیار مصرف انرژی در ساختمان

پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان با همکاری سازمان ملی استاندارد آخرین دوره مجموعه هشت گانه دوره های تخصصی حوزه انرژی را در مهرماه 1400 برگزار کرد.

به گفته سرکار خانم ترابی، کارشناس آموزش پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان، 8 دوره آموزشی با همکاری سازمان ملی استاندارد کشور برای آموزش شرکت های بازرسی انرژی و کارمندان سازمان ملی استاندارد در کل کشور برای آشنایی بیشتر با مباحث انرژی در ساختمان و همچنین نحوه بررسی و کنترل عملکرد شرکت های بازررسی در کشور به صورت آنلاین برگزار شد. این دوره ها با همکاری متخصصان این حوزه و با حضور بالای شرکت کنندگان به صورت رایگان برگزار گردید. علاوه بر پوشش دادن مباحث آموزشی انرژی در ساختمان، موارد مربوط به آگاهی بخشی در مباحث برچسب معیار مصرف انرژی در ساختمان، آشنایی با اقلیم های مختلف در کشور، آشنایی با مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، موارد مربوط به پوسته ساختمان و سیستم های سرمایش و گرمایش آموزش داده شد. همچنین در این دوره ها نتایج حاصل از اجرای برچسب معیار مصرف انرژی در ساختمان برای بیش از 50 ساختمان بالای 7000 متر مربع در تهران در اختیار  شرکت کنندگان در این دوره قرار داده شد.

خانم ترابی می گوید همکاری سازمان ملی استاندارد و مخصوصا مدیریت دفتر معیار مصرف انرژی سرکار خانم مهندس قزلباش و همکاران محترمشان در این دوره ها بسیار خوب بوده است و باعث شد تا همواره علیرغم برگزاری مجازی دوره ها در دوران پاندمی کرونا، این 8 دوره با مشارکت بیش از 80 نفر برگزار شود و در برخی از آنها تعداد شرکت کنندگان بالای 120 نفر بوده است. نتایج آزمون های گرفته شده در ابتدا و انتهای دوره ها، حاکی از اثربخشی و موفقیت این دوره ها است.

تمامی این دوره ها بر روی کانال آپارات پروژه قابل مشاهده هستند.

https://www.aparat.com/eeeb

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *